Pierwsza Komunia Święta » Artykuły » Poradnik komunijny » Łańcuszek, medalik, różaniec. Komunijny "must have"
Autor artykułu: Redakcja
17/12/2012

Łańcuszek, medalik, różaniec. Komunijny "must have"

dewocjonalia | pamiątki komunijne | dodatki komunijne

Dziecko idące do Pierwszej Komunii Świętej powinno być zaopatrzone w różaniec oraz łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem – będą one poświęcone podczas uroczystego nabożeństwa w kościele.

Nie ma przymusu jeśli chodzi o materiał, z którego będzie wykonana ta biżuteria, jest to zależne od zasobności naszego portfela. Możemy wybrać wyrób posrebrzany, srebrny lub złoty, w sklepach z dewocjonaliami znajdziemy bardzo bogatą ofertę.

Łańcuszek

Łańcuszek podczas Pierwszej Komunii Świętej po prostu musi być. To tradycja. A poświęcony podczas liturgii jest przeznaczony do codziennego noszenia, dlatego radzimy, aby ten zakup nie był za drogi, żeby nie kusić niepotrzebnie złych ludzi, szukających szybkiej i łatwej możliwości wzbogacenia się. Sugerujemy zakup posrebrzanego lub srebrnego łańcuszka komunijnego.

Medalik

Na łańcuszku powinien zawisnąć medalik lub krzyżyk. Na medalikach najczęściej przedstawiany jest wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem albo Matki Boskiej Niepokalanej. Można również spotkać medaliki komunijne z wizerunkiem Chrystusa oraz tzw. papieskie. Charakteryzują się one tym, że na awersie mają wizerunek Matki boskiej, na rewersie zaś Jana Pawła II.

.....................................................................................................................................................

Buty komunijne - dziewczęce i chłopięce
Największy wybór obuwia do Komunii - wysoka jakość - atrakcyjne ceny

Sukienki do Komunii
Różne wzory, okazyjne ceny. Sprawdź pełną ofertę!

....................................................................................................................................................

Co dla chłopca?

Wybór biżuterii komunijnej może być kłopotliwy dla chłopców, którzy raczej nie przepadają za tego typu ozdobami. Pamiętajmy o tym wybierając dla nich biżuterię komunijną, wybierajmy najprostsze wzory łańcuszków - o klasycznym wzorze ogniwek i raczej cienkie.

Delikatne

Pamiętajmy, że zarówno łańcuszek komunijny, jak i medaliki przeznaczone są dla dziecka, a więc nie można wybrać ciężkich, topornych wzorów, bo źle będą wyglądać na delikatnej, dziecięcej szyi.

Najlepszy jest delikatny łańcuszek komunijny. Jeszcze raz powtarzamy, że mogą to być ozdoby w symbolicznej cenie. Jeśli zaś otrzymaliśmy od gości komunijnych wartościową biżuterię, schowajmy ją w bezpieczne miejsce, by doczekały, aż obdarowana osoba dorośnie.

Różaniec

Nasze dziecko, przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej, powinno mieć również przy sobie różaniec komunijny. Jest to nie tylko narzędzie, za sprawą którego nawiązujemy łączność z Bogiem i modlimy się, ale jest to przede wszystkim piękna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i symbol naszej wiary. Myśląc o wygodzie naszego dziecka, od razu zaopatrzmy je w pudełko na różaniec, aby nie zgubiło szklanych paciorków.

Jak przekonać dziewczynki i chłopców do noszenia na co dzień łańcuszków z medalikami lub krzyżykami symbolizującymi ich wiarę i religię? Wbrew pozorom nie zależy to od tego, jak bardzo wartościowy jest przedmiot, ale ile treści ze sobą niesie. Jeśli nasze dziecko wychowujemy w zgodzie z zasadami zawartymi w Biblii, dziecko samo przyzna, że pewniej się czuje, gdy na jego szyi i piersi spoczywać będzie medalik z wizerunkiem Chrystusa, może również sięgnąć po swojego świętego imiennika, który będzie go osłaniał i pomagał znosić trudną codzienność.

Wychowując nasze dzieci, już dobrze wiemy, że nie możemy ich do niczego zmusić, dlatego ofiarujmy im obowiązkową biżuterię komunijną i obserwujmy, czy łańcuszek wyląduje na szyi czy w szufladzie...

Daria Kwiatkowska


Eleganckie pełne uroku dziewczęce sukienki komunijne

Szukasz pomysłu na fryzurę do komunii? Sprawdź nasze galerie fryzur komunijnych

Podobne tematycznie artykuły
06/07/2010

Walka o lokal
Są miejscowości w Polsce, gdzie sale na przyjęcie komunijne rezerwowane są już na... dwa lata naprzód. Rodzice pragną wyprawić komunię w konkretnym wymarzonym lokalu, stąd ten pośpiech.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
23/04/2010

Stylizacja fryzury dziewczynki - samodzielnie czy z pomocą fryzjera?
Fryzura do Pierwszej Komunii Świętej to ważny element dopełniający wygląd dziewczynki. W tym celu przez jakieś dwa, trzy lata zapuszczane są włosy, im będą dłuższe, tym lepiej.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
16/05/2011

Komunijne kwiaty
Pierwsza Komunia Święta przypada w Polsce w jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku – w maju. Wiosna już w rozkwicie, a wokół jest zielono i słonecznie.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
blog comments powered by Disqus
Galeria
Wyszukiwarka
Ankieta

Co sądzisz o Pierwszej Komunii w sobotę?


Oddanych głosów: 1069
Zapisz się i otrzymuj podsumowanie tygodnia!
Polecamy
Modlitwy dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej
Bogaty zbiór tekstów do zaproszeń na Pierwszą Komunię i życzeń komunijnych
Anegdoty, wiersze i wierszyki autorstwa Ks. Jana Twardowskiego
Fragmenty Mszy Świętej z udziałem dzieci i rodziców
Wyjątkowe ręcznie robione zaproszenia na Komunię